logo_texto
 - no title specified
 

CALENDARIO COMPETICIÓNS TEMPADA 2017

  
       
  

Día/s

Competición

Lugar

CATEGORÍAS

  
 

XANEIRO

21

Control Terra Infantiles-Comisión Técnica

Pontevedra-CGTD

INF

  
 

22

Control Agua 8000 metros-Comisión Técnica

Cabanas (A Coruña)

TODAS

  
        
  

18

Control de Agua 5000 metros

Verducido

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

FEBREIRO

19

Control de Agua 5000 metros-Infantiles

Verducido

INF

  
        
 

MARZO

5

Campionato Galego Inverno-5000 metros

Taboada

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

12

Control Agua 3000 metros Infantiles-Comision Técnica

Verducido

INF

  
 

18-19

Campionato de España Inverno

Sevilla

JUN, SEN, VET

  
 

25

1º Regata liga Galega de infantiles + Alevines A

Verducido

INF

  
        
 

ABRIL

1-2

Cto España Jovenes promesas 5000m y 3000m ( Cadt-Inf)

A designar

INF, CAD

  
 

8

Open cidade de Pontevedra. Copa España media maratón

Pontevedra

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

9

Regata Provincial de A Coruña-Xuvenil

As Pontes

BENX, ALEV, INF,C AD

  
 

15

2º Regata liga Galega de infantiles + Alevines A

A Veiga

ALEV, INF

  
 

22-23

Copa España 1000 metros/ Campionato España Sprint Master

Verducido

JUN, SEN, VET

  
 

29

Campionato Galego Inverno K-2/C-2

Barra de Miño

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

30

Regata Provincial de A Coruña-Rianxo

Rianxo

BENX, ALEV, INF,C AD

  
        
 

MAIO

1 festivo

Control 1000 metros Cadete-Comisión Técnica

Verducido

   
 

13-14

Copa España 1000m cadete.

Trasona

CAD

  
 

20

Campionato Galego  infantil 3000m K-2 y C-2

As Xubias

INF

  
 

21

Travesía Ria do Pasaxe- Grupo 1 Rios/Travesías

A Coruña

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

20-21

Campionato de España de Maratón

Alange (Badaxoz)

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

27-28

Copa España 200 y  500 metros

Verducido

CAD, JUN, SEN, VET

  
        
 

XUÑO

3

Campionato Galego Infantiles 3000 m K-1 C-1

O Grove

INF

  
 

4

Travesía de As Pontes K-4/C-4- Grupo 2 Rios/Travesías

As Pontes

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

10

XLI Descenso do Rio Miño de Lugo-Grupo 1 Rios/Trav

Lugo

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

11

XXIII Baixada do Rio Umia-Grupo 2 Rios/Travesías

Ribadumia

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

18

 Travesía Ria de Foz-Grupo 1 Rios/Travesías

Foz

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

24

 Descenso do Rio Miño de Ourense-Grupo 1 Rios/Trav.                                        CAMPIONATO GALEGO DE RIOS Y TRAVESÍAS

Ourense

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

24

Copa España 3000m infantil

Villalcampo (Zamora)

INF

  
        
 

XULLO

1-2

Campionato Galego pista júnior y sénior

Verducido

JUN,SEN

  
 

7,8,9

Campionato de España de Sprint olímpico

Verducido

CAD,JUN, SEN

  
 

16

Campionato Galego de Alevines y Benjamines.

Narón

ALEV, BENX,

  
 

16

Copa España k2, c2, veteranos

Sanabria

VET

  
 

22-23

Campionato Galego cadete/ infantil pista 1000m

Verducido.

INF, CAD

  
 

25 festivo

Travesía Ria Aldán K-4/C-4-Grupo 1 Rios/Travesías

Aldán-Cangas

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

29-30

Campionato de España de Jovenes promesas Sprint (1000m)

Trasona

INF,CAD

  
        
 

AGOSTO

12

III Copa España Media Maratón

Trasona

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

13

AMISTOSA AMES

Ames

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

15

Trofeo Princesa de Asturias. Grupo 1. Rios y Travesías

Portonovo

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

19

XLVI Descenso Miño de Tui-Grupo 1 Rios/Travesías

Tui

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

19

Regata liga Coruña

Miño

BENX, ALEV, INF,C AD

  
 

20

Regata liga Coruña

Betanzos

BENX, ALEV, INF,C AD

  
 

26

3º Regata liga Galega de infantiles

Lugo

INF

  
 

27

Regata liga Coruña

Boiro

BENX, ALEV, INF,C AD

  
        
 

SETEMBRO

2

Baixada do Eume-Grupo 1 Rios/Travesías

Pontedeume

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

9

Campionato Galego pista Veteranos

Verducido

VET

  
 

16

 Descenso do Rio Sil-Grupo 1 Rios/Travesías

O Barco de Valdeorras

CAD, JUN, SEN, VET

  
 

17

Descenso del Sor

Mañón

TODAS

  
        
 

Decembre

A DETERMINAR

III trofeo Rias Baixas

Ria de Vigo

CAD, JUN, SEN, VET

  
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
        
aspontes
deputacion
huso29
deporte
amigus
galiorient
© Grupo Xuvenil | Ubicación | Aviso Legal |